Historia PragaDart

 

 

W 2008r. para przyjaciół Adam i Michał, będąc zafascynowani dartem, podejmują próbę stworzenia rozgrywek darterskich na warszawskiej Pradze. Dotychczas wszystkie rozgrywki darta odbywały się w lewostronnej Warszawie. Dzięki uprzejmości właściciela Klubokawiarni ?Projektor? mieszczącej się przy ul. Białostockiej 22 organizują pierwszy turniej w darta. Początkowo turnieje prowadzone są na automatach do gry. Jednak sami organizatorzy jak i zawodnicy zauważają, iż wersja elektroniczna darta (soft) nie spełnia ich oczekiwań (nieprecyzyjne zliczanie punktacji, wypaczanie wyników). Zostaje podjęta decyzja o zmianie sposobu rozgrywania turniejów poprzez zmianę tarcz na tzw. tarcze tradycyjne (steel). Tak rodzi się pomysł krzewienia darta w jego tradycyjnej formie.  W 2008r. przeprowadzono dziesięć turniejów. Rozgrywki skupiły duże grono zawodników ? z czasem kolegów i przyjaciół.

W 2009r. do darterskiej ekipy dołączają Ela i Konrad wprowadzając świeże spojrzenie na rozgrywki, ich prowadzenie oraz pomysł na integrację środowiska za pomocą pasji do darta.

Rok 2009 to rozwój darta w prawobrzeżnej Warszawie. Zawodnicy cały czas podnoszą poziom sportowy. Wzrasta również poziom organizacyjny zawodów.

W maju i czerwcu 2010r. organizujemy dwa turnieje okręgowe, klasyfikowane przez Polską Organizację Darta.

W turniejach wzięło udział ponad stu zawodników i zawodniczek. Było to prawdziwe święto darta. Mogliśmy obserwować wiele zaciętych pojedynków. Niejednokrotnie poziomu gry nie powstydziliby się najlepsi zawodnicy na świecie.

Organizatorzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem w organizacji zawodów.

Zawodnicy Klubu ?Projektor? biorą udział w wielu zawodach na terenie Polski. Dają się poznać jako zgrana i koleżeńska drużyna. Koniec 2010r. przynosi smutną informację, lokal będący ostoją praskich darterów zostaje zamknięty.

Organizatorzy zmuszeniu są do zmiany miejsca rozgrywek. Początkowo gramy w ?Delcie? przy pl. Hallera. Tam organizujemy i rozgrywamy kolejny wielki turniej.

W turnieju bierze udział ok. 70 osób. Po raz kolejny dowodzimy profesjonalizmu w organizacji zawodów tej rangi.

W 2011r. organizatorzy przenoszą rozgrywki do klubu ?Przejście? przy pl. Na Rozdrożu. Rozgrywamy cykliczne cotygodniowe turnieje, turnieje par, organizujemy również treningi dla nowych adeptów sztuki darterskiej.

2012r. przynosi kolejną zmianę miejsca. Wracamy na prawobrzeżną Warszawę do klubu ?Kużnia?. Organizatorzy w porozumieniu z zawodnikami podejmują decyzję o zmianie nazwy naszej społeczności na ?PragaDart?.

Następuje rozkwit darta na Pradze. Dzięki Konradowi, po raz pierwszy w Polsce (prawdopodobnie w Europie) wprowadzamy elektroniczny system prowadzenia gry oraz organizacji zawodów. Środowisko praskich darterów znacznie się poszerza.

Cykliczne rozgrywki zmieniają swoją formułę ? Puchar ?PragaDart?. Staramy się, aby zmagania darterów miały jak najlepszą oprawę i ciekawą formę.

Przeprowadzamy 11 Edycji rozgrywek o Puchar ?PragaDart?.

W sezonie 2013 / 2014 ?PragaDart? organizuje i przeprowadza największe w historii Polskiej Organizacji Darta regionalne rozgrywki Superligi. Do tych rozgrywek zgłasza się 33 zawodników. Rozegranych zostaje ponad tysiąc spotkań.

W 2014r. jesteśmy zmuszeni po raz kolejny do zmiany miejsca rozgrywek. Darterska społeczność przenosi się do Klubu ?Znośna Lekkość Bytu? przy ul. Lubelskiej 30/32.

Do 2015r. zorganizowaliśmy 25 Edycji rozgrywek o Puchar ?PragaDart?, niezliczoną ilość potyczek, zabaw przy tarczy i nie tylko, które trwają do dzisiaj …

Zawodnicy ?PragaDart? coraz częściej zajmują wysokie miejsca w zawodach ogólnopolskich.

Historia ?PragaDart? to losy Koleżanek i Kolegów ? Przyjaciół, których połączyła wspólna pasja.

Nie sposób wymienić nazwisk wszystkich Kolegów i Koleżanek.
W tym jednak miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie dla ?PragaDart?. Dziękujemy !!!

 

Jeśli lubisz rywalizację, chcesz spotkać ciekawych i serdecznych Tobie ludzi, PragaDart czeka na Ciebie – ZAPRASZAMY !!!